6 poučení ako sa nezmaľovať (pod obraz boží!):-)

Autor: Mirka Hrušovská | 5.6.2011 o 18:50 | (upravené 5.6.2011 o 20:08) Karma článku: 4,40 | Prečítané:  1510x

Pri maľovaní domu. Ak sa totiž tá „pohroma" už nedá oddialiť a musíte ísť na vec, lebo  - ste to niekomu v slabej chvíli sľúbili, a do toho spadajú všetky tie veci typu v mene priateľstva a viery v ľudské dobro/ prinútili vás  a jediným uchopiteľným únikovým riešením by bola trvalá emigrácia nikam bližšie ako do Burkina Faso / alebo jednoducho musíte, lebo sa vás to akože týka (budete tam bývať vy, ak teda určite „netúžite" po večeroch sledovať šťavnaté záznamy  zo života ľudského druhu na mieste pred vami) -  je lepšie byť viac ako pripravený.

Asi to nebudú praktické rady hodné najväčšieho mienkotvorného  denníka v Holandsku s utajenými zdrojmi siahajúcimi až na najvyššie miesta alebo pravoverné  múdrosti šamanov z amazonských pralesov,  každopádne nejaké to svetlo do života náhodne okoloidúceho smrteľníka vniesť môžu (a tu možno uvidíte, ako sa transcendentálna rovina kancelárskeho pracovného života môže preklopiť do tvrdej maliarskej reality:-)). Tu to máme!

1.     Pravidlo Feeling lonely? Hold a meeting! V praxi to znamená - v žiadnom prípade sa do maľovania alebo rekonštrukčných prác nepúšťajte sami a počas výkonu udržujte z rebríka aktívny a vrelý kontakt so všetkými zapojenými, prípadne cez okno aj so susedmi. Funguje to stále aj v mnohých firmách, že sa ľudia viac stretajú, ako pracujú - raz sa mi do konca stalo, že na porade bolo 20 ľudí rôznych levelov, porada trvala asi dve a pol hodky, pričom téma sa týkala reálne asi tak štyroch z nich. V tomto prípade budete aspoň v strehu, a keď na vás sused cez okno zakričí, farba zostane tam, kde má byť (ráta sa všetko, čo nie je naprskané alebo zamotané vo vlasoch, na tvári, pod pazuchami alebo na bruchu).

2.     Pravidlo PR nie je nikdy dosť.  Poslúži ako alibi v prípade núdze, najmä ak niekto u vás vlastní zbraň. Treba začať ešte pred maľovkou. V duchu, že nemáte skúsenosti a nájdete aj 1000 miestoprísažníkov, ktorí už ochutnali na vlastnej koži plody vašej maliarskej práce (môj prípad sa v budúcnosti určite stane precedensom). Že na prácu s vami v takomto prípade treba jednoducho zbrojný pas. Alebo dostatok rohypnolu. Mala som jedného  takého kolegu, ktorý takto fungoval na svojej pozícii úspešne niekoľko rokov, nikto nevie, čo presne robil, každopádne denne ste mali od neho v maile niekoľko odkazov na trendy články z vybranej odbornej oblasti. Všetci. Od účtovníka až po vedenie. Prakticky zbytočné, ale asi to vyzeralo, že naozaj pracuje.

3.     Pravidlo Netajte sa svojím „talentom". Už od začiatku!  Aby ste nebrzdili  v rozlete ostatných a nepokazili im akože dielo. Ako ja, keď som „povýšila"  z natierania, v mojom prípade nevyhnutného mazania, farby po celej ploche na kúty, rohy, vršky a spodky s pokrokovým (a zatiaľ v maliarskej branži nepochopeným) fľakatým vzorom - a bola som taká presvedčivá, že som nakoniec skončila pri drhnutí hrubej špiny s vlastným kontrolórom. Prostý kariérny postup. Dojalo ma to natoľko, že som si musela zriadiť konto na Twitteri. Nasleduje ma úctyhodných 6 followerov, je to tak, jednoducho mám „vplyv" na masu.:-)

4.     Pravidlo Využite svoju depresiu! Alebo eufóriu. Trudná myseľ totiž úžasne pomáha prekonať nekonečnosť stien, ktoré maľujete, do konca tomu môže dodať špecifický podpis. Takže, napríklad u nás budeme musieť okrem okien a podlahy vo finále umývať aj miesta, kde sa vôbec nemaľovali, vrátane psej búdy pod oknom. Ale vidíme to pozitívne, červa treba vyhnať z tela a toto je určite najlepšia cesta. Teda, okrem slivovice. A to je už ale úplne iný príbeh.

5.     Pravidlo Udržujte vzdialenosť. Aspoň jeden meter od vedra s farbou, platí pre všetky podstatné veci ako mobil, peňaženka, kľúče od auta, domu, ale aj taký púder, rúž, prívesok na mobil alebo USB kľúč, prípadne iný ponorný materiál. V tomto momente je na mieste vyjadriť úprimnú sústrasť posledným dvom, ktorých majitelia stále oplakávajú ako svoju veľkú stratu. V budúcnosti k tomu určite založia terapeutickú skupinu, pričom už teraz je pár ľudí na čakačke.

6.     Pravidlo Dokumentujte. Všetko, ako to bolo predtým, potom, príhody, náhody, príhodné "nehody", aby ste sa mohli nabudúce poučiť alebo len kochať výdobytkami svojej práce. Napríklad ako jedna moja, pravdepodobne nemenej  zdatná, kamoška vykopala jamu na záhrade, pričom ju z toho, takmer nadnášalo a po rokoch života na opätkoch v londýnskej metropole uvažuje o svojom skorom „dochove" niekde, kde sa líšky otáčajú, vlastnými slovami na spôsob rumunského vidieku so zosypávajúcou pivnicou v skale a smrdutou topánkou na kozube proti komárom. Menej nesmie od života brať! A fotka v mobile jej pripomína, že ten veľký deň raz naozaj príde.:-)

Poznámka: Autorka sa lieči z chorobného sarkazmu, ale inak je neškodná.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi veľký problém a Plavčan odišiel

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.

PLUS

Oklamať eurokomisiu nebude také jednoduché

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú pod úroveň civilizovaného sveta.


Už ste čítali?